Mini Sepet

Kartvizit nedir?

Kartvizitler en basit tanımıyla; Kişi ve kurumları faaliyet ve iletişim bilgilerini paylaşmak için hazırlanmış küçük kağıtlardır. Bu bilgiler ışığında kartvizitler; tanıtım bilgilerinin ve faaliyet unsurlarının yer aldığı, ‘kurumsal kimliğin’ vazgeçilmez bir elemanıdır. Ayrıca, ticaret dünyasında kartvizit değiş tokuşu yapmak kurum kültürünün bir gereğidir. Ayrıca kartvizit üzerindeki bilgiler iletişimi sürdürülebilir kılmaktadır.

Dijital çağda kartvizitlerin modasının geçtiğini düşünüyor olsanız da kartvizitler hala yaygın şekilde kullanılıyor. İster küçük bir işletme, ister bireysel bir ticaret insanı olun kartvizitler günümüzün iş dünyasının hala vazgeçilmezlerindendir. Kartvizit, yeni müşterilerle tanışmak ve yeni ilişkiler kurmak için bir yapı taşıdır. Bu nedenle işletme sahiplerinin %80’i, ürün veya hizmetlerinin tanıtımı için ve kolay şekilde irtibat kurulması için kartvizitlerin gerekli olduğunu düşünüyor.

Bahsettiğimiz gibi, ticaret dünyasında iletişim bilgilerini hızlı şekilde kayıt etmek için kartvizitler kullanılıyor. Her yıl basılan, üretilen milyonlarca kartvizitle yapılan bir araştırma, dağıtılan her 2000 kartvizit için bir ticari faaliyetin satışlarının ortalama %2,5 arttırdığını keşfetti.

Güncel Kartvizit Baskı Fiyatları Nedir?

Filters Sort results
Reset Apply
Görsel
Adet
GR
YÜZ
KESİM
Selefon
LAK
Fiyat
1.000
250 GR
ARKASI BEYAZ
DÜZ
PARLAK
YOK
60,00 
1.000
250 GR
ARKASI SİYAH
DÜZ
PARLAK
YOK
62,00 
1.000
350 GR
ARKASI SİYAH
DÜZ
MAT
YOK
65,00 
1.000
350 GR
ÖNLÜ ARKALI
DÜZ
PARLAK
YOK
73,00 
1.000
350 GR
ÖNLÜ ARKALI
DÜZ
MAT
YOK
75,00 
1.000
350 GR
ARKASI BEYAZ
DÜZ
MAT
YOK
80,00 
1.000
350 GR
ÖNLÜ ARKALI
OVAL
MAT
YOK
115,00 
1.000
350 GR
ÖNLÜ ARKALI
ÖZEL
MAT
YOK
125,00 
1.000
700 GR
ÖNLÜ ARKALI
ÖZEL
MAT
RENKSİZ
970,00 
1.000
700 GR
ÖNLÜ ARKALI
OVAL
MAT
RENKSİZ
1.663,00 
Yer tutucu
500
ŞEFFAF
TEK YÖN
OVAL
YOK
RENKSİZ
1.795,00 

Her Yıl Kaç Kartvizit Basılıyor?

Her yıl milyonlarca kartvizit baskısı yapılıyor. Şaşırtıcı bir şekilde, her gün tüm dünyada yaklaşık 27 milyon adet kart basılıyor! Bunu bir yıldaki ortalama iş günüyle çarparsak, her yıl yaklaşık 7.047.000.000 (yedi milyar kırk yedi milyon) kartvizit basıldığı anlamına geliyor.

Bir Kartvizitin Ağırlığı Ne Kadardır?

En sık baskısı yapılan kartvizitler 350 gr ağırlığındaki kağıtlardan üretilmektedir. Bir kartvizitin ortalama kağıt ağırlığı 350 gr (metrekare başına gram) civarındadır. Bu, metre kare başına kağıt ağırlığının bir ölçüsü olduğundan, bir metre kareye kaç tane kartvizit sığdırabileceğimizi bilmemiz gerekir.

Bunu bulmak için, bir A3 kağıdına 21 kart sığdırabileceğimizi ve 1 metrekareye 6 A3 kağıdı sığdırabileceğimizi biliyoruz. Yani bir metrekareye 126 kart sığdırabiliyoruz. Daha sonra 350 gr/m2’yi 2,78 gr olan 126 kartvizite bölebiliriz. Hesaba katılması gereken kağıt israfı olacağı için bir kartvizitin ortalama ağırlığının 2,5 gram olduğunu söyleyebiliriz.

350 gr kartvizit dünyasında standart bir ağırlık haline gelmiştir. İkili ilişkilerde vermek istediğiniz bir kartvizit varsa bu ağırlık en tercih edilen ağırlıktır. Ancak, daha prestijli görünmek isteyen kişiler, 800 gr ağırlığına kadar olan kağıtları da tercih ediyorlar. Bu ağırlıktaki kağıtlar, kabartma desenler ve gümüş veya altın rengi yüzeylerle lüks bir izlenim yaratıyor.

İnsanlar Kartvizitleri Ne Kadar Süre Tutar?

Ne yazık ki, kartvizitlerin %88’i bir haftadan kısa sürede kayıplara karışır. Ancak, bu durumu tersine çevirmenin birçok yolu var. Yardımımızla birlikte, benzersiz kağıtlar ve yüzeyler kullanarak kartınızı insanların saklamasını sağlayabilirsiniz.

Bir başka ilginç istatistik de, insanların %60’ından fazlasının da mevcut oldukları anda hizmete ihtiyaç duymadığı için bir kartı atmasıdır. Bunu aşmanın anahtarının, kartınızı mümkün olduğunca ilginç ve çekici hale getirmek olduğunu düşünüyoruz, böylece bir müşteri o anda hizmetlerinize ihtiyaç duymasa bile, kartları çöpe atmaktan kaçınıyor.

 

Manyetik baskılar, şirket iletişim bilgilerini içeren veya yapılması gereken işleri açıklayan basılı reklam malzemeleridir. Arka yüzeylerindeki mıknatıs sayesinde metal veya buzdolabı gibi mıknatısın etkilediği tüm yüzeylere yapışır ve reklamınızın sabit şekilde görünmesini sağlar. Bu nedenle, çok iyi bir reklam malzemesi olarak kabul edilmektedir.

Genellikle lokantalar, büfeler, su satıcıları ve hanelere hizmet veren yumrular tarafından kullanılır. Kartvizitler veya basılı el ilanları hızla kaybolabileceği için magnet önemli ve etkili bir uygulama alanı oluşturur. Çünkü mıknatıs tuttuğu yerde sıkıca durur. Grafik tasarım sayesinde magnetler kare, dikdörtgen, oval veya çeşitli geometrik şekillerde tasarlanabilir. Manyetografide hazırlanan grafik tasarım bilgisayarda hazırlanarak matbaaya gönderilir ve kesime göre bıçak hazırlanır.

Magnet görselleri şeffaf kağıda basılarak beyaz kağıda yapıştırılır. Arkasına manyetik sıva yöntemi ile yapıştırılır ve kurumaya bırakılır. Hazırlanan bıçakla kesim yapılır ve kenarları temizlenir. Manyetik baskıda genellikle kaplamalı kağıt veya Amerikan Bristol kağıdı kullanılır. Ofset baskıda genellikle 4 renk veya özel renklerde kullanılmaktadır. Kullanılan mıknatıslar mikron seviyesindedir. Genellikle 0,45 – 0,50 mikron miktarında kullanılır. Bir termometre mıknatısı, defter mıknatısı veya takvimli mıknatıslar veya grafik tasarımda hazırlanmış acil durum telefonları daha çok ilgi çekecektir. Genellikle evdeki buzdolabının üst kısmına yapıştırılan bu mıknatıslarda iyi desenler her zaman kalıcıdır.

Kartvizit şeklinde üretilen magnetler oval şekilde kesilerek klasik kartvizit ebatlarında tasarlanmaktadır. İstenilen sayıda renge uygulanabilir ve en popüler mıknatıs türüdür. Defter magnetleri veya sahne magnetleri için ise defterdeki sayfa sayısı ve renk sayısına göre maliyet değişmektedir. Bir arabada yapılan mıknatıslar, 1 mikron veya daha fazla mıknatıs kullanır. Bir termometre mıknatısı, defter mıknatısı veya takvimli mıknatıslar veya grafik tasarımda hazırlanmış acil durum telefonları daha çok ilgi çekecektir. Genellikle evdeki buzdolabının üst kısmına yapıştırılan bu mıknatıslarda iyi desenler her zaman kalıcıdır. Kartvizit şeklinde üretilen magnetler oval şekilde kesilerek klasik kartvizit ebatlarında tasarlanmaktadır. İstenilen sayıda renge uygulanabilir ve en popüler mıknatıs türüdür. Defter magnetleri veya sahne magnetleri için ise defterdeki sayfa sayısı ve renk sayısına göre maliyet değişmektedir. Bir arabada yapılan mıknatıslar, 1 mikron veya daha fazla mıknatıs kullanır. Bir termometre mıknatısı, defter mıknatısı veya takvimli mıknatıslar veya grafik tasarımda hazırlanmış acil durum telefonları daha çok ilgi çekecektir. Genellikle evdeki buzdolabının üst kısmına yapıştırılan bu mıknatıslarda iyi desenler her zaman kalıcıdır.

Kartvizit şeklinde üretilen magnetler oval şekilde kesilerek klasik kartvizit ebatlarında tasarlanmaktadır. İstenilen sayıda renge uygulanabilir ve en popüler mıknatıs türüdür. Defter magnetleri veya sahne magnetleri için ise defterdeki sayfa sayısı ve renk sayısına göre maliyet değişmektedir. Bir arabada yapılan mıknatıslar, 1 mikron veya daha fazla mıknatıs kullanır. genellikle evlerde buzdolabının üst kısmına yapıştırılır. Kartvizit şeklinde üretilen magnetler oval şekilde kesilerek klasik kartvizit ebatlarında tasarlanmaktadır. İstenilen sayıda renge uygulanabilir ve en popüler mıknatıs türüdür. Defter magnetleri veya sahne magnetleri için ise defterdeki sayfa sayısı ve renk sayısına göre maliyet değişmektedir. Bir arabada yapılan mıknatıslar, 1 mikron veya daha fazla mıknatıs kullanır. genellikle evlerde buzdolabının üst kısmına yapıştırılır. Kartvizit şeklinde üretilen magnetler oval şekilde kesilerek klasik kartvizit ebatlarında tasarlanmaktadır. İstenilen sayıda renge uygulanabilir ve en popüler mıknatıs türüdür. Defter magnetleri veya sahne magnetleri için ise defterdeki sayfa sayısı ve renk sayısına göre maliyet değişmektedir. Bir arabada yapılan mıknatıslar, 1 mikron veya daha fazla mıknatıs kullanır.

Tanıtım ürünlerinin fiyatlarının düşük olması, magnetleri firmaları tanıtmak için tercih edilen bir reklam ürününe getirmiştir. Her yazıcı yüksek kaliteli manyetik baskı gerçekleştiremez ve sıklıkla sorunlar meydana gelebilir. Burada detaya dikkat edilmeli, kalın kağıt kullanımı ve kullanılan mıknatıs 0.40-0.45’ten az olmamalı ve kesim bıçaklarının sorunsuz olması önemlidir. Bu nedenle yazıcılarda istenilen standartları sağlamak, sorunsuz, kaliteli magnetler üretir. İstanbul ofset üreticisi olarak magnet üretiminde iddialı ve kaliteli baskıya sahip numunelerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Tasarımcılar, oluşturulan afiş ve broşürlerden çeşitli şekillerde maksimum verim alabilirler. Bu yöntemlerden biri kuşe kağıt kullanımıdır. Afiş ve el ilanlarında kullanılan kağıtlar kuşe olup işin kalitesini arttırmaktadır. afiş ve broşür kullanarak soruyu cevaplayabilir. Her zaman karlı olan kuşe kağıda reklam vermek, düz kağıda göre daha etkilidir. Bu nedenle kuşe kağıdın etkilerinin farkında olan tasarımcılar ve işletmeler, tanıtım ve tanıtım faaliyetleri için kuşe kağıdı mutlaka sevecektir. Günümüzde afiş ve el ilanlarında kuşe kağıt kullanmayan ve etkili olmak isteyen işletmelerin reklamcılıkta başarısız olabileceği gözlemlenmiştir.
Birinci sınıf kuşe kağıda baskı yapan firmalar, sıradan bir imaja sahip olmak yerine, reklam ve tanıtım faaliyetlerinde hala maksimum verim sağlıyor. Bu nedenle kuşe kağıdın broşür üzerindeki etkisine aşina olan tasarımcılar tarafından gerçekleştirilen reklam ve tanıtım faaliyetleri genellikle birinci sınıf kuşe kağıda yapılmaktadır. Alanında uzman tasarımcılar, kağıt ağırlığını verimli bir şekilde seçme esnekliğine sahiptir. Kaplamalı kağıt, bir kalite işareti olarak tanıtılan ürünün görüntüsünü yansıtır. Bu, kişiyi kitapçığı okumaya teşvik eder. Tüm bu hareketler insan zihninde ve algoritmasında gerçekleşir ve nihayetinde işletmelere fayda sağlar.
Kağıdın en sık kullanıldığı yerler matbaalardır. Matbaa işlerinde kullanılan kağıtlar harika iletişim araçlarıdır. Gerekli araştırma alanlarında doğru makaleleri kullanmak, insanlarla daha iyi iletişim kurmanın kapısını açar ve verimli çalışmayı kolaylaştırır. Bu nedenle tasarımcıların projelerini oluştururken hedef kitleyi ve çalışacakları alanı bilmeleri önemlidir. Reklam ve reklam sektörünün vazgeçilmezi olan zarflar, dergi, kitap ve broşür basımlarında kullanılan kağıt türleridir. “Bugün kuşe kağıt nerelerde kullanılıyor? İlk akla gelen gazeteler, dergiler ve kitaplardır.
Reklamlarda etkin olarak kullanılan zarflar, insanların en çok ilgisini çeken zarflardır. Araştırmalar tüketicilerin kağıt ürünleri tercih ettiğini göstermiştir. Ayrıca sıcak renkli kuşe kağıtlar, tasarımcıların sürekli kullanabilecekleri ve etkili sonuçlar elde edebilecekleri kağıtlardır. Renkli kağıtlar mat, yarı mat ve parlak olarak ayrılabilir. Tasarımcı seçimi çok önemli olsa da insanları net olarak etkileyen araştırmalar yapmak mümkündür.

Kaplamalı Kağıt Türleri Nelerdir?

Birkaç çeşidi bulunan kuşe kağıtlar en güzel kağıtlardır. Bu nedenle kuşe kağıtlar reklam ve tanıtım faaliyetlerinde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun başlıca nedeni kuşe kağıtların daha etkili ikna edici kağıtlar olmasıdır. El ilanlarında sıklıkla tercih edilen bu ürünler, analoglarına göre daha kaliteli bir yapıda ortaya çıktıkları için birçok tasarımcının gözünde olmaktadır. Günümüzde reklamcılıkta etkin bir şekilde kullanılan kuşe kağıtların mat, yarı mat ve kuşe kağıtlar olarak ikiye ayrıldığından bahsetmiştik. Ayrıca kuşe kağıtlar boyutlarına ve ağırlıklarına göre de sınıflandırılabilir. Dereceli kuşe kağıtlar 80, 90, 115, 135, 170, 200, 250, 300 350 g/m2 olarak derecelendirilebilmekte olup günümüzde hui gram / m2 cinsinden bir ağırlık. El ilanlarının sayısı nispeten fazla olduğundan ve çoğu tüketiciye ulaştığında imha edildiğinden, el ilanlarında daha hafif kağıtlar kullanılmaktadır. Ancak dergi basımı için daha kalın kağıt veya 50 x 70 cm kullanmalısınız.
Kuşe Kağıt Uygulama Alanları İyi tasarımcıların kuşe kağıt kullanma tecrübesi olduğu için, kuşe kağıt ile yaptıkları reklam çalışmalarından en etkili sonuçları aldıkları açıktır. Kitap ve dergilerin basımında da kullanılan bu kağıtlar kaliteli yayınların oluşmasına yardımcı olur. İnsanlar parlak kağıda basılmış yüksek kaliteli işlerle çok daha fazla ilgileniyorlar. Bunun temel nedeni elbette kuşe kağıdın çekiciliğidir. Ancak, işi en verimli şekilde yapmak için tasarımcıların doğru kağıtları doğru alanlarda kullanmaları önemlidir. Tasarımcılar genellikle el ilanları için yarı mat bir yüzey olarak parlak kağıt kullanırlar. deri ve kitaplar için mat bir yüzey olarak kullanın. Büyük banner reklamlarda genellikle kuşe kağıt tercih edilir. Tasarımcılar kendi alanlarında uzman olmalıdır çünkü doğru seçim yapılacak işi bilgilendirir.

Reklam ve Promosyon Araştırmalarında Kuşe Kağıtlar Kuşe kağıdı reklam çalışmalarında kullanan firmalar her zaman başarılı olmaktadır.

Baskıya uygun tasarım nasıl hazırlanır?

Baskılı ürünler, kağıt, plastik veya metal gibi malzemeler için özel olarak tasarlanmış bir tasarım kullanılarak yapılır. Baskı sürecinin sorunsuz çalışması için tasarımın yazdırılabilir bir formatta olması ve belirli tasarım gereksinimlerini karşılaması gerekir. Bu nedenle basılı bir ürün tasarlarken tasarımınızın aşağıdaki koşulları sağladığından emin olmanız gerekir.

Renk seçiminiz ürünün baskı tipine uygun mu?

Sitemizde CMYK veya Pantone renklerini kullanabileceğiniz farklı ürün grupları bulunmaktadır. Sipariş ettiğiniz baskılı ürünün hangi “Baskı Rengi” basılacağına bağlı olarak tasarım bu renklerde hazırlanmalıdır. Örneğin kartvizit veya el ilanı siparişi veriyorsanız tasarımınızı CMYK renklerinde hazırlamanız gerekiyor. Her ürünün ayrı sayfasındaki şablonları indirerek, ürün tasarımında hangi renklerin kullanılacağını görebilirsiniz.

Placemat: hızlı ve etkili bir reklam aracı

Reklam ve tanıtım artık hayatımızın her alanını kapsıyor. Kullandığımız her ürün, nereye gidersek gidelim, gördüğümüz, duyduğumuz her şey artık bir reklam aracıdır. Markalar farkındalık yaratmak için her türlü ürünü kullanır, kampanya ve haberlerini yayınlar.

Reklam ve promosyonun anahtarı, insanların göremediği kanallarda mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel müşteriye ulaşmaktır. Bu nedenle kağıt paspaslar bir tanıma yöntemidir. Özellikle restoranlarda kullanılan Amerikan servis baskılı ürünler reklam ve hijyen amaçlı kullanılmaktadır. Bu iki avantaj göz önüne alındığında, maliyet/performans önemli ölçüde daha yüksektir. Plastiğin bir reklam ürünü olarak nasıl kullanılabileceğine daha yakından bakalım.

WeCreativez WhatsApp Support
Sipariş öncesi sorularınızı bize Whatsapp uygulamasından iletebilirsiniz.
Mesajınızı Whatsapp üzerinden iletin.